14,3 oC 0,0 m/s 1007,4 hPa
 

 
 

Mistrzowie Europy

2018-07-30

Sponsorowani przez Grupę OPEC Maciej Kubik oraz Samuel Kulczycki podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym Cluj-Napoca w Rumunii wywalczyli dla Polski 4 medale!


Pomimo ogromnej konkurencji młodzi i utalentowani zawodnicy Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego Olimpii-Unii Grudziądz zaprezentowali swoje najwyższe umiejętności.


15-letni Maciej Kubik jako pierwszy Polak w historii triumfował w Mistrzostwach Europy Kadetów w grze pojedynczej. Tytuł Mistrza w grze mieszanej wywalczył wraz z Chorwatem Ivorem Banem. W rywalizacji drużynowej wraz z Szymonem Kolasą, Kubą Kwapisiem i Dawidem Kosmalem wywalczył dla Polski trzeci – brązowy medal ME.


Z kolei 16-letni Samuel Kulczycki wraz z Anną Węgrzyn zdobył dla Polski czwarty – srebrny medal w grze mieszanej juniorów.


Uhonorowaniem naszych medalistów było spotkanie z Wiceministrem Sportu i Turystyki Panem Jarosławem Stawiarskim. Podczas spotkania obecni byli też trenerzy: Marcin Kubik (prywatnie tata Macieja Kubika), Piotr Szafranek oraz przedstawiciele Polskiego Związku Tenisa Stołowego – Prezes PZTS Dariusz Szumacher i Wiceprezes PZTS ds. sportowych – Zbigniew Leszczyński.


Wkrótce grudziądzkich zawodników czeka kolejne wyzwania - występy w LOTTO Superlidze uważanej za jedną z najsilniejszych lig w Europie.


Wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu Maciej Kubik oraz Samuel Kulczycki mają jak najlepsze warunki do rozwoju i wykorzystania swojego potencjału. Uważamy, że wybitne talenty trzeba umieć dostrzegać i mądrze wspierać, aby w przyszłości owocowały takimi sukcesami jak dziś.


 

Maciej Kubik na I podium podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów Tenisa Stołowego w Cluj-Napoca (Rumunia). Fot. własne.Wizyta w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. Fot. www.pzts.pl