1,6 oC 0 m/s 1004,8 hPa

Trzykrotny Mistrz Polski

2017-05-05

Sponsorowany przez Grupę OPEC Samuel Kulczycki został trzykrotnym Mistrzem Polski Juniorów w tenisie stołowym zdobywając trzy złote medale w turnieju gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej oraz srebro w turnieju drużynowym.

Mistrzostwa Polski Juniorów zostały rozegrane w Wałbrzychu w dniach 27-30 kwietnia 2017 roku. W finale gry pojedynczej Mistrzami Polski zostali Katarzyna Węgrzyn z UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie oraz Samuel Kulczycki z ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz. W finałowym pojedynku Samuel Kulczycki pokonał Kamila Nalepę  z ZKS Drzonków 4:1.

Kolejne zwycięstwa Samuela Kulczyckiego to zdobyte złote medale w turnieju gry podwójnej mężczyzn wraz z Janem Zandeckim z KS AZS AWFiS Gdańsk oraz w turnieju gry mieszanej w parze z Anną Węgrzyn z UKS MLKS ŚNIEŻNIK Stronie Śląskie.

Jako najlepszy junior w kraju Samuel Kulczycki wspólnie ze swoimi kolegami z ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz stanął na podium zajmując drugie miejsce w zmaganiach drużynowych. Łącznie podczas Mistrzostw Polski Juniorów drużyna ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz zdobyła siedem medali.

Rewelacyjny występ niespełna 15-letniego Samuela Kulczyckiego – najmłodszego zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów świadczy o jego ogromnych możliwościach, które pozwoliły mu pozostawić za sobą starszych i bardziej doświadczonych tenisistów. Podobnie jak Polski Związek Tenisa Stołowego pokładamy nadzieje i wierzymy w kolejne sukcesy młodego mistrza.