15,1 oC 0,0 m/s 1004,3 hPa
 

 
 

Spływ w centrum Grudziądza

2017-07-08

Kajakowe szlaki często kojarzą się z dzikimi terenami, które trudno niekiedy znaleźć na mapie. Jednak okazuje się, że nie trzeba nawet opuszczać centrum naszego miasta, aby znaleźć chwilkę wyciszenia i nacieszyć się widokami przyrody.

Z takim pomysłem wyszło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami, które w ramach dni otwartych zorganizowało spływ Trynką. Przypomnijmy - Kanał Trynka został zbudowany w XVI w. i dostarczał wodę na potrzeby Grudziądza oraz stanowił odbiornik ścieków. Według legendy został zaprojektowany przez Mikołaja Kopernika. Któż by pomyślał, że pewnego razu kanał ten stanie się … szlakiem kajakowym.

A jednak. Trasa spływu rozpoczęła się na Nowym Tarpnie, a zakończyła w środku zabytkowego Młyna Wolanda przy ul. Curie-Skłodowskiej. Była to pierwsza taka okazja, aby ujrzeć Grudziądz z niecodziennej perspektywy. Wśród uczestników spływu znalazły się także reprezentantki spółki OPEC-SYSTEM – Ewelina Dziedzic i Sylwia Sobolewska-Ryl. Z brzegu poczynania dziewczyn obserwował bacznym okiem Prezes Grzegorz Przekaziński.

Wodne atrakcje wypełniły zaaranżowane przez Policję i Straż Pożarną pokazy akcji ratunkowych wyławiania topielca i udzielania I pomocy. Mieszkańcy Grudziądza mieli okazję przypomnieć sobie jak prawidłowo wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową i jak ważne są pierwsze minuty w sytuacji zagrożenia życia. Spotkanie było okazją do zwiedzenia i zapoznania się z historią Młyna Górnego.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: