5,6 oC 0,0 m/s 1015,7 hPa
 

 
 

Turniejowe zmagania

2017-10-20

W dniach 4 - 8 października 2017 w Częstochowie odbył się Turniej 2017 ITTF Challenge Polish Open. Turniej był występem światowej czołówki seniorów, w tym sponsorowanych przez Grupę OPEC zawodników Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego „Olimpia-Unia” Grudziądz Samuela Kulczyckiego (15 lat) oraz Macieja Kubika (14 lat).


W turnieju U-21 (dla zawodników do lat 21) grudziądzcy reprezentanci zajęli II miejsce i awansowali do turnieju głównego. W finale trafili jednak na silniejszych rywali. Maciej Kubik przegrał z Andrea Landrieu reprezentantem Francji. Z kolei lepszym od Samuela Kulczyckiego okazał się Kanak Iha (Stany Zjednoczone), zajmujący 3 miejsce w Rankingu Światowym Juniorów.


W najbliższym czasie będziemy trzymać kciuki za Macieja Kubika, który w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym Seniorów Województwa Kujawsko-Pomorskiego wywalczył awans do Turnieju Głównego Grand Prix Seniorów. Turniej odbędzie się w Gdańsku, w dniach 27-29 października 2017 roku. Wierzymy w sukces naszego zawodnika.

 


Od lewej: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik