15,2 oC 0,0 m/s 1004,3 hPa

Kadeci wśród najlepszych seniorów

2018-02-01

Zawodnicy Olimpii-Unii Grudziądz, wśród nich sponsorowani przez Grupę OPEC kadeci Samuel Kulczycki (lat 15) oraz Maciej Kubik (lat 14), awansowali do Turnieju Głównego 3 Grand Prix Polski Seniorów w Tenisie Stołowym w Łomży.

Nasi reprezentanci udanie przebrnęli turniej grupowy awansując do fazy pucharowej najlepszej 32 zawodników Turnieju. Do 1/8 finału awansowali Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Artur Grela. W kolejnej rundzie Artur Grela (lat 17) przegrał z Tomaszem Kotowskim (19-letnim zawodnikiem Energa Toruń) 2:4, Maciej Kubik z Markiem Badowskim (20-letnim zawodnikiem Klubu Sportowego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku) 0:4 i Samuel Kulczycki uległ Konradowi Kulpie (23-letniemu zawodnikowi Energa Toruń) 1:4.

Zwycięzcą 3 Grand Prix Polski Seniorów okazał się Konrad Kulpa, który pokonał Tomasza Lewandowskiego (Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Rzeszowskiej) wynikiem 4:3.

Pomimo nieobecności Samuela Kulczyckiego, który wyjechał na treningi do Korei, 3 lutego 2018 roku Olimpia-Unia Grudziądz pomyślnie rozegrała mecz 1 Ligi Mężczyzn w Płocku. Najbliższy mecz Olimpii-Unii Grudziądz odbędzie się 10 lutego 2018 roku w Gdańsku. Nasi zawodnicy zagrają z drużyną AZS AWFiS II Gdańsk.

Od prawej: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik