5,6 oC 0,0 m/s 1015,7 hPa
 

 
 

Najmłodsi na szczycie

2018-04-30

Ogromnym sukcesem dla drużyny Autonomicznej Sekcji Tenisa Stołowego Olimpia-Unia Grudziądz zakończyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbył się w Krośnie w dniach 26-29 kwietnia 2018 roku.


Liderami grudziądzkiej drużyny zostali sponsorowani przez Grupę OPEC: Samuel Kulczycki (15 lat) oraz Maciej Kubik (15 lat) – najmłodsi zawodnicy Mistrzostw. Łącznie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz  wywalczyła 14 medali, z czego połowę medali zdobyli:

Samuel Kulczycki (4 medale): 1 złoty – w rozgrywkach indywidualnych, 1 srebrny – w rozgrywkach drużynowych oraz 2 brązowe – w deblu z Maciejem Kubikiem oraz w grze mieszanej z Anną Węgrzyn z AZS UE Wrocław.

Maciej Kubik (3 medale): 1 srebrny – w rozgrywkach drużynowych oraz 2 brązowe – w deblu z Samuelem Kulczyckim oraz w grze mieszanej.


Bardzo dobry występ ASTS Olimpia-Unia Grudziądz zagwarantował naszej drużynie prawo do gry w barażach o wejście do Superligi.


 


Los sprawił, że nasi sponsorowani spotkali się w półfinale rozgrywek indywidualnych Zwyciężył Samuel Kulczycki (zdjęcie po lewej). Serdecznie gratulujemy!